Vist kolmas katsetus – The Body Shopi juuksehenna.

Kuna ema toodud mehndi hennaga läksid katsed nihu ja ma tegin seda lolli peaga ilmmeeletu koguse, millest enamus raisku läks, siis ei söandanud ma teist pakki enam ära teha. Seisab, muide, siiani tervelt riiulis.

Hakkasin otsima alternatiive – vene henna jäi ära, sest selle katsed olid mannetud. Alarmeerisin kõiki sugulasi-tuttavaid, et toodagu mulle mehndi-hennat! Maa alt või maa pealt, sõprade või sugulaste käest… Ja kui nad seda saavad, siis… Siis mina teen neile kuskile täiesti tasuta mõne kena linnu ja armas jumal vaatab nende peale kindlasti palju lahkema pilguga, sest nad ligimese heaks ja abiks ühe toreda teo korda on saatnud. 🙂
Kasutasin vahepeal vist ära ka ühe tegelase poolt Ameerikamaalt toodud Earth Solutionsi henna – 6g pulbrit ja valmislahus. VÄGA MANNETU TULEMUS: VALMIS SEGUD EI OLE HEAD!!! Isegi kui on valmis ainult segutõmmis ehk katalüüs-lahus, nagu nad seda ise nimetavad. Ise tehtud asjad on ikka kõige kindlamad.
Aga mis ma siis senikaua tegema peaksin? Istun oma ühe hennapaki otsas ja nutan, sest ei julge ära kasutada?

Siis meenus, et The Body Shop müüb ka hennat, isegi mitut tooni. Mulle üldiselt TBS asjad sobivad ning tunduvad kvaliteetsed. Noh, ja nende – loodetavasti jätkuv – fair-trade põhimõte, kohalike kasvatajate toetamine ja loomkatsete vastasus rääkis ka selle ostu poolt. Ja 127.- 75-grammise paki eest ei ole palju. (Eriti, kui arvestada seda, et ma vahepeal mõne maaletooja käest uurisin mida nemad oma henna eest tahavad. Hinda arvestades – 6g u 500.- ja 12g u 900.- – tundub, et nad segavad seda hennat kas kokaiini või kullapuruga… Isegi Hennaboy profihenna, Jamila nt, ei maksa koos saatekuludega ka nii palju, 6g asemel siis 100g kogus. Aga sellest udupeenest ja rõvekallist hennast järgmine kord, ma sain seda oma nahal ise proovida.)

Ostsin tooni Raging Red, sest see oli ainukene, mis sisaldas ainult hennat ja seesamiõli, seega oli põhjust loota, et tuleb puhas toon ja mida puhtam asi, seda vähem tõenäoline on untsuminek.

Tegin tavalise baasretsepti jägi – sõelutud henna, sidrunimahl, ööks seisma, hommikul lisaks suhkur ja tee, seisi õhtuni ja siis hakkasin mökerdama. Vist tegin uuesti ka seljapildi, aga seljanahk EI OLE hennapiltide tegemiseks hea: liiga palju rasunäärmeid ja nn pehme nahk. Ja siis tegin ka oma peopesa ning jalad ära. Katsetamiseks tegin hennaga kokku ka oma varbaküüned, et näha, mis saab. Lasin kuivada ja siis heitsin magama, henna peal, u kella 2 ajal.

Hommikul u 9 ajal kraapisin siis pasta maha ja tulemus oli absoluutselt imeilus – peopesal tumepunane ja jalgadel-küüntel tugev oranž. Õhtuks oli peopesa täiesti jumalikult ilusat tumeruskjat tooni!!! Ilus, intensiivne, terav, sügav ja puhas ruskepunane. Jalgadel oli toon natukene kahvatum ja pruunikam. Varbaküüned aga – oeh. No selline jube formaliinis(või milles iganes)-ligunenud-lahkamislaiba pruun saab olla küll ainult ühe nekrofiili salaunistus. Värv oli peal ebaühtlaselt ja jäi ikka lõpuni koledaks. Lõpuni ses mõttes, et 4 päeva pärast lakkisin ma küüned lihtsalt ära. AGA heledast lakist sööb see sunnik end naksti! läbi. Nii et kas karm punane või midagi tumedamat igatahes.

Nii et: kui korralikku mehndi-hennat pole, siis saab TBS hennaga asja täiesti korralikult aetud. Odav, toimib ja toon on imeilus.

Muide – jalalabade sise- ja väliskülgedel on muster veel siiani so pea kuu aega hiljem näha.

Niipea, kui ma piltide ülespanemise ära õpin, saab mu mõningaid katseid ka näha. 🙂

Advertisements

2 kommentaari

  1. kristin said,

    juuni 14, 2011 kell 6:22 e.l.

    Kui palju TBS henna tattoo pulber maksab?

  2. Katrin said,

    juuni 14, 2011 kell 7:16 e.l.

    See postitus on kirjutatud aastal 2006. TBS ei müü juba ammu enam hennat ning see ei olnud mehndi-henna, tavaline juuksehenna, mis lihtslt juhtus värvi osas olema äärmiselt kvaliteetne.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: