Salongihenna

Saadud poolik pakk ühe salongitegija käest, kes oli henna saanud messilt, Soomest maaletoojate käest vms. Komplekt sisaldas ühe tsellofaanist tuutu, vist kokku u 200g hennat väiksemates portsudes; kummalised kummižabloonid ja imelikud väikesed nutsakad tundmatu sisuga, hennasegu tõmmise jaoks. Lõhna järgi võis oletada, et vähemalt must tee ja midagi sidrunist. Selle komplekti hind oli olnud 2000 (KAKS TUHAT!!!) krooni. Võimalik, et henna sisaldas mingis koguses kas kulda või kokaiini… Sellise arutult kalli hinna juures. (Aga ma tean, et salongides tehakse ka komplektidega, mille väidetav maaletooja hind koos lisavidinatega on u 500.- 6 grammise hennaportsu eest. Nii et ärge siis imestage, miks henna tegemine salongis nii arutult ja jaburalt kallis on. Väikeseks võrdluseks – ebay.co.uk kaudu saab väga kvaliteetset Hennaboy (üks UK tunnustatud edasimüüja) hennat vist 100g koguse 9 naela eest ja see sisaldab ka saatekulud.)

Segasin kokku puhta sidrunimahlaga ja jätsin ööks seisma. Hommikuks ei olnud värvumine käivitunud ja pasta oli sama imelikult tumeroheline nagu eelmisel õhtulgi. Lisasin tulist teed ja lasin segul veel seista. Ikka ei mingit värvumist. Lisasin suhkru, teetõmmise ja teepuuõli ja jätsin veel seisma. Segu jäigi tumeroheliseks, mingit nähtavat värvumisreaktsiooni ei toimunud. Tegin proovipildid seljale ja kahele käeseljale. Seljal hoiti pastat mitu tundi, vahepeal niisutasin sidrunimahlaga. Enda käeseljal hoidsin terve öö. Ikkagi jäi tulemus väga hele, värvus pruuniks paari tunniga ning kadus vaatamata hoolsale hoidmisele kuskil kolmandaks päevaks.
Ma ei tea, kas oli viga selles, et minu katsetada olnud hennapakk oli mõnda aega avatud olnud, kuigi suuremas kilekotis hermeetiliselt suletud ja pimedas ning ühtlasel temperatuuril hoitud, või milleski muus, aga mina NII kallist hennat ei ostaks ega soovitaks ka kellelgi teisel osta.

Ka sellest hennast ei jäänud ühtegi pilti – jälg jäi nii õrn ja kadus paari päevaga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: