Mida võiks teada enne hennapildi ihalemist.

On päris mitu asja, mida võiks enne henna tegemist enda jaoks läbi mõelda:

  1. On Sul aega? Hennat ei saa kiiresti. Segu, hea segu tegemine võtab u 24 tundi. Selle pealekandmine ka mõne aja, oleneb millega teha ja kui vilunud on hennakunstnik. Ja selleks, et henna jääks tõesti hea, peab see peal olema – mida kauem, seda parem. Soovitavalt nt terve öö. Kui henna pasta on maha kraabitud, siis läheb veel kuni 48 tundi pildi maksimaalse kirkuse ja tumeduse saavutamiseks. Kui henna või segu on aga kehvad või midagi äpardub, siis võib pilt 48 tunni pärast juba kadumas olla.
  2. Kuhu Sa pilti tahad? Henna traditsiooniline kasutamine on – peale juuste – käed ja jalad. Erilise rõhuasetusega labakätel ja -jalgadel, kuni siis biitsepsini ja põlvedeni. Paigad, kuhu läänes pilte tahetakse on üldjuhul aga sootuks muud – õlg, selg, rind, naba ja muud sarnased kohad, mida korralik mosleminaine või hindu pruut kunagi võõrastele ei paljasta. 🙂 Aga siit tulevad ka probleemid – henna ei jää igale poole hästi. Kõige paremini jääb henna poepesadele ja – üllatus küll – jalataldadele. Seejärel sõrmed ja jalalabad ning siis muud kehaosad. Näole, rindade kohale ja seljale jääb henna üldiselt väga halvasti – liiga pehme, higistav ja rasupooridega nahk. Hennat ei tasu teha ka kohtadele, mis saavad pidevalt hõõruda – kotikandmise õlg nt. Hea hennapilt tahab kaitsmist, vähest kulutamist ja hoolt. Henna ei sobi ka armide katmiseks -armkoele jääb henna natukene teise tooniga ja kulub rutem maha. Ülihästi, aga pisut ebaütlaselt jääb henna küüntele ja küüntelt seda naljalt maha ei saa, See ainult kasvab välja. Tooniga on nii ja naa – oleneb jälle inimese enda biokeemiast, kas tulemuseks on nekrofiili-unelma-laadne laibakarva pruun või ilus ruske.
  3. Mida Sa saad ise enne teha: enne hennapildi tegemist koori selle koha nahk, kuhu Sa pilti tahad. Nt eelmisel päeval. Koori korralikult, aga vaata, et Sa end ei vigastaks. Hennategemise päeval ära kreemita seda kohta ega kanna sinna peale mingeid losjoone, niisutajaid, õlisid jms.
  4. Allergiad ja ülitundlikkus. Kui oled allergiline või tundlik inimene, siis teata sellest enne. Räägi hennategijaga läbi, mida Sa ei talu ja küsi ta käest, mida ta oma segus kasutab. Alati saab teha segu, kus igasugune ärritajate tase on viidud nii madalale kui võimalik. Ja paraku on teatud ainetele ülitundlikkus probleemiks ka henna puhul.
  5. Kellel Sa pildi teha lased. Meil Eestis ei ole vist kuigipalju valida. Tallinnas ja Tartus keegi ja rohkem vist polegi. Siiski – ära lase endale teha musta hennat ja mine ning vestle hennategijaga enne kui aja kokku lepid. Hea tegija peab teadma, mida ta teeb, suutma seletada Sulle oma retsepti, tehnikat, vastata kui kaua pilt püsib ning seletama, kuhu henna jääb ja kuhu ei ole mõtet teha jne. Kui ta küsib oma pildi eest röögatu raha (ma ei tea, mis henna tegemine salongis maksab), siis peaks pilt peal püsima vähemalt nädala.
  6. Kui Sa oled aja kokku leppinud ja millegi pärast meelt muudad või minna ei saa, siis ole inimlikult viisakas ja helista hennategijale. Mida varem seda parem. Henna ettevalmistamine on ajakulutus ja neile, kes teevad röögatult kalli salongihennaga, on raiskuläinud henna ka päris arvestatav ja mõttetu rahaline kulu. Henna valmistatakse ette just Sinu jaoks ja valmis hennapasta, kus värvumine on juba käivitunud ei seisa üle 48 tunni. Siis hakkavad värvusained hävima ja pasta võib samahästi kui minema visata.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: