Henna ja muu orientaalse träna hankimine :)

Loomulikult on kõige olulisem küsimus hennahuvilise jaoks: “Kuskohast hennat saab?” ja siis “Millega teha juukseid?” ja “Kuidas saada mehndi-hennat?”

Juustele sobib igasugune henna, va aegunud või must henna (mis tegelikult sobib ka, kuna tegemist on täiskeemilise musta juuksevärviga, aga henna see ju siis ei ole).

Tartus saab ikka sedasama Venemaal pakitud Iraani hennat – Koduextrast, turult ja mõnedest vene kosmeetikat müüvatest poodidest (nt Kivilinna poes mingi naljakas pesu-kosmeetikapoeke). Juustele igati OK henna. Mina soovitaksin puhast hennat, aga mõned kasutavad ning kiidavad ka neid toonitud variante. Seal on siis olenevalt toonidest kindlasti juures ka sennat ja basmat. See ei ole enamuste toonide osas enam puhas henna. Hind on ka 2-4 korda kallim kui puhtal hennal. (Muidu ei oleks ehk vahetki, aga kui pikkade ja paksude juuste puhul oleks hea kogus 500g, siis hakkad juba mõtlema…)

Siis on Kaubajama Ilumaailmas ja Rosalindis HennaPlusi ja Colora Henna asju olemas. Puhas henna see ei ole ning tootja ei avalda, millest tema segud koosnevad. Hind on eelmisest tükilt kallim ja TBS omast kohati odavam. Paljud kasutavad ja on tulemuse ning toonidega väga rahul.

The Body Shopist saab nii puhast kui toonitud hennat (vask on kurkummi ja pruun kohvi ja natukese indigoga, kui ma õigesti mäletan). Aga hind on ka korralik. Kuigi – henna ise on hea. Katsetustest ainukene Eestis saadaolev henna, millega saab täiesti arvestatava kvaliteediga mehndit. Kui juuksed on vähegi pikemad, siis läheb värvimine kallimaks kui mingi keemiaga teha.

Lähim koht väljaspool Eestit on Soome ning üldiselt on neil hinnad ka täiesti talutavad. Lähemalt siis Helsinkist.
Raudtejaama all asuvas kaubanduslabürindis asub Indian bazaari nimeline paik. Sealt saab üldse igasugust orientaalset tilulilu – imalmagusaid hinduistlike jumaluste pilte, netskesid, eeterlikke õlisid, hennat, ka musta henna pähe pakutavat PPD-d (must Kahli-henna), India stiilis hõlste jnejne. AGA korraliku kirvehinnaga. See on kas laisa või ajahädas või väga rikka inimese pood. 😀 Hinna ja kvaliteedi suhe EI OLE paigas. Aga koht on neil hea ja kundesid käib palju, ju nad võivad seda endale lubada. Naljakas on, et sealsed muidu vahvad soome tädidest müüjad ei oska suurt midagi oma kauba kohta ka ütelda, kui urgitsema hakata. Kui mõlema käest eraldi küsida, nii et teine ei kuule, siis isegi hinnad on neil korralikult erinevad… 😀
Kõhutantsuvööd ja kostüümid ei ole kuigi kvaliteetsed ja ropult üle hinnatud.
Sealsamas ligi asub ühe aasia-päritolu mehe toidupood, kust saab nt tamarindi, väga head ja kvaliteetset teed, maiustusi ja igasugu söögipoolist. Kui kaugemale minna ei jõua, siis sealt üht-teist saab.

Aga kui on aega ja jaksu kolada, siis soovitaksin mina võtta 6 euro eest ühistranspordi päevapileti ja sõita Hämentiele – sellest vanast turust veel nats edasi linnast välja suunal ja hakata siis pisitasa südalinna poole tagasi jalutama. Sinna piirkonda on koondunud suur osa Helsinki nö orientaalsest kaubandusest – etiooplaste, pakistanlaste, hindude, korealasta, hiinlaste jt poekesed. Paiknevad mõlemal pool teed ja kõrvaltänavates. Poesildid on kohe kaugelt eristatavad. Näiteks sedasama hennat, mida pakub Indian bazaar, saab seal 2-3 KORDA odavamalt, kusjuures temaga on alju paremini ringi käidud.
Lisaks igasugu muud pudi-padi, mida Eestist üldse ei leia: ayurveda poekesed, ayurveda kosmeetika jm (väga normaalse hinnaga), hiina õnneküpsised, kuivatatud ingveri ja mangot, jaggeryt (nii rafineeritud kui ka rafineerimata), kuivatatud sushi-vetikaid, 4-6 erinevat sorti läätsi, jamssi, maniokki, tamarindi, amla õli, hennat igasugustes variantides, ka valmis-pastasid (nende kvaliteeti ei tea) ja väga omapäraseid kosmeetikatooteid tumedanahalistele või suisa mustadele inimestele.
Kultuuriline elamus igal juhul. Ainult et peab teadma, mida otsida. 😀

Soovitan soojalt ja soovin hea ostlemist.

Advertisements

1 kommentaar

  1. Kairi said,

    juuni 1, 2012 kell 6:09 e.l.

    Tere
    Oskate palun öelda täpsemat aadressi Hämeentiel, kus need pisikesed poed asuvad Helsingis? Ma mõtlen, et kui kaugel Hämeentiel.. Ja ei tea kas seal indigot v basmat ka müüakse?
    Kui neid poekesi veel üldse on muidugi 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: