Kulmud

Nii. Seesinane lugu kuulub rubriiki – Ärge seda kodus tehke.
Ja iga hennapaki pealt leiab ka kirja, mis teavitab teid, et “Henna ei ole sobilik kulmude ja ripsmete värvimiseks”. Nii et teid ON hoiatatud.

Aga no kuidas sa teada saad, mis siis juhtub, kuid teed seda, mida tegelikult ei tohiks teha, kui ise ikkagi järgi ei proovi? Ei saagi muul moel, kui võtad riski ja proovid ära. Mina värvin nüüd oma kulme ainult henna ja basmaga.

Loo eellugu on see, et minu kergestipleekivad ning heledat tolmuse-kartulikoore-karva kulmud ei sobi värskelthennataud juustega eriti hästi kokku. Ja tavaliselt ma siis käisin peale hennatamist ka kulme-ripsmeid värvimas, et ei oleks väga värvilise juuksepahmakaga täiseti näotu olla. Aga keemilise värviga on mitu häda. Üks häda on see, et kole raske on leida kedagi, kes usuks, et vaatamata tugevale karvale võtab kulm värvi sama kergelt peale kui õrnad udemed. Tulemuseks oli tavaliselt ikka nädalajagu peeglipelgu ning väljanägemine nagu Lumivalgekese kurjal võõrasemal. Õnneks läheb see nädalaga enam-vähem talutavaks, mis tegelikult viibki edasi teise häda juurde – keemiline värv või pigment kaob karvast väga ruttu, suvel päikesega rutem kui kuuga. Ning alles jäävad peaaegu pigmenditud oma kulmukarvad.

Esimesel korral tegin kulme ainult hennaga – hoidsin u 30 minutit ning panin sama segu, mida juustelegi. Tulemus – kergelt ruuge toon, mis ülejärgmiseks päevaks pruunikaks tõmbus. Parem igatahes kui enne päris ilma toonita.

Teisel korral terpisin kulmusegu rohkem ning hoidsin peal kaua. Kui kaua, ei mäleta, aga vist tunni või nii. Tulemus – kui ma vannitoast väljusin, hakkasid ema ja tädi valju häälega naerma. Mina peegli ees ise ka. Minu teine nimi võinuks olla Porgand. Nädalaga läks kulm ilusaks pruunikaks ja tulemus jäi hennatatud juustega väga loomulik. (Sellest satsist peaks olema mu nagi-albumis ka mõni pilt.)

Kolmandal korral võtsin kuulda hennafoorumis antud nõu ja tegin kulmud peale hennatamist üle basmaga. Hennat hoidsin vist tunni või pooltesit ja basmat u 30 minutit. Tulemuseksväga ilus tumepruun. Sellest pilte ei ole.

Ja nüüd neljandal korral samuti – hennat poolteist tundi, vahepeal kuuma õhku fööniga ja tupsutasin pasta üle teepuuõliga. Peale pasta mahakoorimist ja pesemist olid karvad VÄGA vingelt vasksed. Basmaga pingutasin sel korral natuke üle – hoidsin vist tunni ja alguses oli liiga tume, aga 3-4 päevaga läks normaalseks. (Sellest peaks ka nagis pilt või paar olema.)

Kokkuvõtteks:

  • Kulme saab hennaga toonida küll.
  • Hennat hoida peal u tund või siis sama kaua kui oma juustel hoiad. Pasta võib olla sama, aga terpima peaks nats rohkem.
  • Kui tegemist on BAQ-hennaga, siis tuleks kulmuümbrus kokku teha kreemiga, igaks juhuks.
  • Basmat hoida peal 30-40 minutit, kui just ei taha süsimusti kulmukarvu.
  • Värv kestab kauem kui keemiline ja jääb väga loomulik.
  • Pigment ei kao karvast nii ruttu ning kulmud ei luitu ära.
  • Sarnaselt hennaga tundub, et tanniinid tungivad ka karva veel väljakasvamata osasse, nii et väljakasvurant ei jää räme ning uued karvad kasvavad tugevamad, tumedamad ja ilusamad.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: