PPD-musta henna hoiatus

Palun levitage seda teadet ka oma sõprade ja tuttavate seas.

Leidsin eelmisel nädalal Rosalindist toote "Henna Tattoo, must", 45.-. Paiknes hennapulbrite ja kulmuvärvidega ühes reas. Komplektis on pasta, mingi vedelik, pintslike ja nn mustrikleepsud. Eesti ja vene keelne info ei klapi päris üks-ühele.

SEE EI OLE HENNA!
Naturaalne henna on ohutu ja EI OLE mitte kunagi must.

Tegemist on para-fenüleendiamiini-tootega, mis muu hulgas sisaldab ka 4 nimetust parabeene. Peamiselt koosnebki para-fenüleendiamiinist, parabeenidest ja happest. Nn aktivaatori rolli täidab vesinikperoksiid.

Hennat toote komponentide nimistust ei leia, see ei sisalda hennat isegi sümboolselt mitte.

Ometi on see müügil ja henna nime all, mis tähendab, et tootel on tervise- ja tarbijakaitse ameti ameti luba.

Müüja ütles, et tegemist on väga menuka tootega, mida ostavad just noored naised.

Ma palusin neid, et nad selle müügist kõrvaldaksid, aga ma ei ole ses osas kuigi optimistlik. Ning õigusega 3 päeva hiljem ma läksin ja ostsin selle toote endale ka, et oleks vajadusel nö asitõendina olemas.

Para-fenüleendiamiin on täissünteetiline värv, mida saadakse kivisöetõrvast. See aine oli üks esimesi sünteetilisi juuksevärve tumedate toonide saamiseks ning selle müügile saabumise aegu 1900 alguses New Yorgis võis päris pika aega lugeda lehtedest uudiseid, kus üks või teine naine suri juuste värvimisest tekkinud mürgitusse. Para-fenüleendiamiini EI TOHI panna otse nahale. Ka juuste värvimise puhul tuleb vätlida otsekontakti nahaga. Seda enam paneb mind imestama tootejuhend karbil, mis käseb segu nahal hoida 1-2 TUNDI!!!

Aasta või paar tagasi oli ajakirjanduses (siinsamas Delfi Naisteleheski) nupuke või paar sellest, et tumedad juuksevärvid on ohtlikud just oma allergeenilisuse poolest ning parem oleks neid vältida.

PPD kandmisel nahale võivad olla väga ohtlikud tagajärjed - sügelevatest haavanditest kuni eluaegse armi tekkimiseni välja. Asja kurbloolisus on selles, et PPD-mürgituse tõsised tagajärjed (villid, haavandid) ilmuvad u 2 -10 päeva peale aine nahale kandmist, seega ei oska inimesed neid asju väga sageli kokku panna. Sageli ei osata neid üldse omavahel seostada.

Umbes 13% inimkonnast reageerib sellele ainele nii tundlikult, et nad saavad püsivad eluaegsed tervisekahjustused. PPD on kantserogeenne e vähkitekitav, nn "trigger"-allergeen st see võib inimese organismis avalduma panna allergiad, mida inimesel enne ei olnud jne.

Minu kogemus näitab, et meil ei tea tavalisestki hennast ei arstid ega allergoloogid mitte midagi. Ma ei usu, et neil oleks erilisi kokkupuuteid PPD-mürgistusega patsientidega või et nad oskaksid seda isegi diagnoosida.

Inglise keeles leiab lugemist siit:
http://www.hennapage.com/henna/ppd/index.html
Eesti keelsed tekstid lähevad üles täna-homme.

SEE TOODE EI OLE HENNA.

HENNA EI OLE MUST!

LOODUSLIK HENNA ON OHUTU!

PALUN ÄRGE OSTKE SEDA TOODET!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: