“Must henna” näide

Tuhlasin natuke ringi maakeelses Google’is, et näda mida eesti keeles henna peale leida võib.

Kui hennategemise protsess näeb välja selline, nagu alljärgnevas videolõigus, siis on see üsna suure tõenäosusega “PPD-must henna”. Maakeeli ja otse – see ei ole henna vaid must juuksevärv, mida EI TOHI tegelikult üldse nahale panna.
Vaata
See on tehtud Egiptuses, nagu näha, ning sellised mustad vennad nikerdavad väga hea meelega valgete naiste rindade, naba või tagumiku lähedal. Nende teadmised hennast on olematud. Peamiselt piirnevad sellega, et nad tevad, mis asi on henna, et see on popp ja sellega saab pappi kokku lükata ning leiavad siis, et nemad kui kultuurikandjad ja prohveti jüngrid teavad sellest juba vaikimisi rohkem kui kestahes valge. Noh, ja pealegi annab see õigustatud ligipääsu võõraste naiste selliste kehaosade juurde, mille eest kombluspolitse muidu ihunuhtluse määraks.
Ma väga-väga loodan, et see naine ei saanud endale mingit mürgitust või tervisejama.

Henna ei ole reeglina nii vedel, isegi tikuga peale kandes. Isegi peene puru puhul on õige hennapasta sellise konsistentsiga, et seda ei saa nii ‘akvarellilileselt’ tikuga mööda nahka vedada.
Nii vedela henna puhul – see jääb nahale üsna õhukese kihina ning kuivab ruttu – peab hennapastas hennatanniinhappe sisaldus olema väga kõrge ning sealses temperatuuris käivitub värvusreaktsioon 4-6 tunniga. See henna oleks pidanud olema pruun, silmnähtavalt pruun. (Aga see jäi ikka väga must.) Muidu ei jää sellele kohae absoluutselt mitte mingisugust värvikujutist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: