Trumm

Lisaks elavale ihule saab hennaga kaunistada ka nö surnud pindu – riiet, pargitud nahka, puitu, paberit, küünlaid. Kõige olulisem erinevus elava ja nö surnud pinna vahel on pasta tegemises.

Niisiis – muude pindade jaoks mõeldud hennapastast tuleb välja jätta sahhariidid (muidu ei saa hennat mingi nipiga hennatatud pinnalt lahti) ja õlid (isegi väike kogus eeterlikke õlisid paneb pasta väga omatahtsi käituma ning see võib joosta mööda kiudu, süüd või muid pinnavorme pidi laiali).
Ja siis on 2 võimalust, olenevalt pinnast – jätta hennapasta peale või kraapida see maha. Mõlemal juhul tuleb hennat hiljem töödelda.

Trummist:
hennatada võib nii trumminahka kui korpust, aga hennatada saab ainult naturaalseid pindu.
Puitkorpuse hennatamine on võimalik siis, kui see ei ole lakitud. Aga selliseid toortrumme leiab väga harva.
Trumminahk peab olema puhas st trumm peaks olema kas kasutamata või siis vähekasutatud. Ihurasvad, mustus, õlid jm mis trumminaha sisse aja jooksul ladestuvad, teevad hennatamise võimatuks.

Terjelt nuiasin trummi. (Aitüma ja mul on hea meel, et see, mis välja tuli Sulle meeldib.) Ja siis seisis see trumm mul kolm nädalat nurgas ning ootas õige mustri saabumist.

  • Puhastasin trumminaha, vist aseptiga.
  • Kandsin osa mustrist akvarellpliiatsiga peale – esimest korda üldse visandasin midagi ette, aga ümar vorm nõuab teatud puhtust ja täpsust ning vastupidiselt elavale ihule võtab pargitud nahk henna märgatavalt peale minutiga. Akvarellpliiats on üks vähestest asjadest, mis ettejoonistamiseks sobib, sest see ei jäta ihule rasvast kihti ning läheb niiskusega kenasti laiali.
  • Kandsin pasta peale.
  • Lasin trummil kolm päeva pastaga seista, pimedas ja radikatest kaugel.
  • Peale pasta mahakraapimist töötlesin seda üsna lahja nuuskpiirituse lahusega. Ammoniaak nimelt peaks henna tumedamaks tegema. Mina ausalt öeldes väga märgatavat vahet ei täheldanud, aga samas sai ka kogu alusjoonise ja pastajääkide plekid trummilt maha. Kangemat segu ei julenud teha, sest mine tea, mis trumminahast saab. Võõras asi ju ikkagi…

Pildid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: