Õiendus

Ma ikka vahel vaatan, kes ja kuhu on mu lehte linkinud ja mis otsisõnadega inimesed siia sattuvad. Vahel tekitab hämmeldust, teinekord ajab naerma või vajuvad käed lihtsalt jõuetult rippu.

Aga väike õiendus siis:
Valmissegatud toonid ei ole ‘pedekatele’. Ma saan aru, et tegemist on mingi juhulausega dialoogist, mille konteksti ma täpselt ei tea, aga ma ei ole mitte kuskil mitte midagi sellist väitud. Ning selline lamedavõitu üldistus on lihtsalt totter. (Kuigi ma saan aru, et tegemist on siseslängi ja jumal teab veel milliste keelekasutusnüanssidega, aga siiski…)

Henna või taimsete värvide kasutamise puhul ei ole küsimus selles, kui erikuradivinge tooni keegi saab ning kes kelle üle trumpab (kuigi friikide seas on väike mõõduvõtmise või hea tooni valmissegamise meisterlikuse saavutamise nüanss olemas), vaid selles, et see on juustele ja kehale sõbralik ja hea valik (kui ei ole eelsoodumisi allergiateks) ning neid õigesti kasutades võib saavutada täiesti vapustavaid tulemusi, mis on keemiaga võrreldes paljudes asjades isegi paremad.

Minu sügavalt isiklik seisukoht on, et mina ei usalda valmissegatud toone. Mul on nendega mitmeid väga omapäraseid kogemusi, milledest mõned ei teinud mind just kuigi rõõmsaks rahuolevaks ja õnnelikuks, ning mul on nendele lisaks kõrvale panna terve rida isesegatud kvaliteetsest kraamist ja teada koostisosadega saavutatud toonide kogemusi. Väga erinevatel juustel ja sageli eksperimenteerides saavutatud, aga head toonid, hea katvus ja hea püsivus.

Valmissegatud toonid võivad olla väga head, kui on täpselt teada, mida ja mis vahekordades see pulber sisaldab. Reaalsus on paraku see, et me saame paki pealt kas väga harva täpset teavet pulbri koostise kohta (kui üldse) või koosneb see suures osas taimedest, mille omadustest me ei tea mitte midagi ning mis ei inglise ega ladina keelse nimena ei ütle meile mitte midagi. Veel halvemal juhul ei tunne me seda taime ka pildi pealt ära. Veel tavapärasemal juhul on tootja väga mugavalt kasutanud keemikute erikeelt ning kasutab mingi taimse komponendina mitte pulbrit vaid näiteks mingi taime tõmmise konsentraati, mida on erimeetodil töödeldud ning millel on seetõttu erialane nimetus, mis isegi vihjamisi ei viita tagasi taimele. Ja muidugi on veel need suurepärased värvid, mis peidavad ennast ‘loodusliku’ ja ‘henna’ nime alla, aga sisaldavad tegelikult nii metallisoolasid, PPDd kui ka igasugust muud olmekeemiat. Müüakse aga mugavalt koostisosa nime all, mida värvis on ehk murdosa kui üldse ning mis suure keemiasupi sees ei pääse absoluutselt mõjule. Sest – olgem ausad – väga vähesed tarbijad (ikka veel) vaevuvad karbi pealt lugema, MIDA nad tegelikult ostavad.

Taimseid värve kasutades peab lihstalt alati meeles pidama, et looduslike värvidega ehk siis taimedega värvimisel jääb tulemus alati sõltuma oma toonist ja veel sajast pisiasjast, mida keemiaga saab väga mugavalt välistada. Tulemus on loomulik, sest oma juuste erivärvi karvad annavad loomuliku tulemuse – juuksed ei muutu kunagi lamedalt ühte värvi, nagu seda keemiaga saab. Ning värvide püsivus on heade segude puhul keemiaga täiesti võrreldamatu, seda taimsete värvide kasuks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: