Uudised “musta henna” rindelt

Uudised on head ja halvad. ALustame heast uudisest:

Lõpuks ometi on USA ametlik meditsiin võtnud selge seisukoha PPD-“musta henna” suhtes. See on peale 1930daid, mil FDA ja kosmeetikatööstused sõlmisid nö PPD-sobingu, esimene kord, kui mingi ametlik institutsioon võtab PPD nahale kandmise suhtes seisukoha ning tõesti eristab hennat ja “musta hennat”.

Täpsemalt loe sellest artiklist.

PPD-sobing seisnes selles, et FDA (Ameerika Ravimi- ja Toiduamet) sõlmis kosmeetikatöösturitega lepingu, et kui PPD-sisaldus juuksevärvides jääb alla 6%, siis ei pea tootja vastavat hoiatust tootepakile panema ning on edaspidi kaitstud kõikide tarbija-poolsete kaebuste suhtes. Lepiti kokku üsna suvalise 6% peale, et alla selle ei ole PPD ohtlik. Ja see lepe on jõus siiani. Samal ajal on FDA võtnud väga range hoiaku selle suhtes, et naturaalset hennat ei tohi nahale kanda, sest see on ohtlik ja kontrollimatu aine ja see on jõus siiani.
2003 aastal on PPD suhtes selge seisukoha võtnud Kanada – keelustades selgelt PPD-“musta henna” ning lubades loodusliku henna.

Ja neile, kes ikka veel tahavad ja otsivad “musta hennat” ning meie soperdajate juures seda teha lasevad – palun lugege seda artiklit. Te ei pea isegi lugema – vaadake pilti. See ütleb kõik, kuigi pilt (19 a noor naine) ja tekstis kirjeldatud juhtum (9 aastane väike tüdruk) on erinevad. See on tüüpiline PPD-reaktsioon.

Kes lugeda viitsivad – mõlemas artiklis on väike ebatäpsus – kvaliteetne henna kestab peal rohkem kui paar päeva. AGA – see on alguses erkoranž, muutub u 30 tunni jooksul pruuniks ning olenevalt kohast muutub ülejärgmisel päeval kas kakao või suisa tumedaks šokolaadipruuniks. Kvaliteetne henna kestab igal juhul rohkem kui paar päeva, isegi laubal ja dekolteel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: