See ei ole henna

Mul läks vahepeal juba meelest ära, et tuleks veel üks hoiatus postitada. Täna netiavarusi kammides leidsin ühe blogisissekande, kus oli tõenäoliselt juttu sellest tootest.

Ärge palun ostke seda oma lastele! Ja endale ka mitte. Raamat on täitsa informatiivne, aga selle pastaga ei sobi teha muud, kui minema visata. Ma isegi ei tea, millise jäätmesordi alla see käima peaks. Ostke oma lastele näpuvärve või mingeid muid veeslahustuvaid kehavärve, aga sellist sodi ei tohi ei oma lapsele, sõbrale, lemmikloomale ega ka endale peale panna.

MITTE ÜKSKI jaekaubandusest ostetud/müügil olev valmis hennapasta ei ole ohutu. Kõik valmispastad, mida new-age’i poekesed müüvad ning seesama raamatuga kaasasolev, on jama ning võib olla ohtlik. Kui need pastad on toodetud Läänes, siis on seal üldjuhul sees sama palju keemiat kui misiganes juuksevärvis. Ja väga sageli need ongi ainult keemia. Kui pasta on Made in China või Indias tehtud, siis ei tea tegelikult mitte keegi, mis jama sinna sisse pandud on. Te olete õnnega koos, kui seal üldse mingid lisaained karbil kirjas on. Aga sageli on need siis sellised, millest arvatakse, et Lääne inimene eeldab ootab ja tahab, et need kirjas oleks. Teate küll – looduslik, naturaalne, 100% puhas jne…  Tavaliselt ei ole mitte midagi.

Henna ei seisa pastaks segatult toatemperatuuril värskena rohkem kui 3-4 päeva, siis on hennatanniinhape juba nii ära oksüdeerunud, et nahale suurt midagi ei jää. Ja nädala pärast ei anna sellega enam isegi juukseid värvida, sest see on vana, kõlbmatu. Aga need tuubid, mis poes müügil on – need vedelevad teinekord kuid riiulis, vitriinides otse lõõskava päikese all, lekivad, on katki või lahti… No mõelge ise!
Valmissegatud hennapasta seisab värskena ja korralikult ainult sügavkülmas. Ja seal siis umbes aasta. Pasta segatakse valmis, oodatakse ära värvusreaktsiooni käivitumine, siis lisatakse lisaained (suhkur, terbid) ja lähebki sügavkülma. Maksimaalne soojasolemise aeg enne peale kandmist on u 30 tundi. Kolmandal-neljandal soojasolemise päeval võib pasta rahumeeli juuksehennasse maha kanda. Või siis paberil harjutamiseks ära kasutada. Nahale saab sealt mingi väga lahja asja.

Advertisements

5 kommentaari

 1. tulesäde said,

  september 2, 2008 kell 8:29 e.l.

  Tere, kust Tallinnas saaks osta henna’t? mõtlen, et ise segu segada ja siis joonistada.. et siis pulbrit või segu või kuidas seda nyyd täpselt myyaksegi 🙂 mul tuleb sõber kylla, kes teeb henna jooniseid ja tahaks mulle maalingut teha, kuid henna ise on puudu …

 2. tulesäde said,

  september 2, 2008 kell 8:42 e.l.

  leidsin selle lingi ka nyyd https://hennaleht.wordpress.com/2008/06/12/henna-eestis/ aga millist sa neist soovitaksid henna joonistuse tegemiseks? ma lugesin neid kirjeldusi aga hetkel ei suutnud välja mõelda, et milline see neist parim on :))

 3. Katrin said,

  september 22, 2008 kell 11:08 e.l.

  Vaata palun bioneer.ee portaali, ma seal kirjutasin täpsemalt. 🙂

 4. Viire said,

  september 24, 2008 kell 5:37 p.l.

  Kahju et sinu hoiatust alles nüüd lugesin. Ostsin selle raamatu suvel ja üks kord olen sodi ka nahale kadnud. Õnneks mingit allergiat sellest ei tekkinud.

 5. Merle said,

  märts 10, 2009 kell 4:25 p.l.

  Ma ostsin Universaal Universumist hennapulbri hennajoonistuse jaoks, müüja ütles, et on ise proovinud ja see ei tohiks midagi hullu sisaldada. Tead sa seal müüdavast hennast midagi?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: