Erinevad hennad

See on lihtsalt väike korduspeatükk, et värskendada üldisi teadmisi ja mõned nopped aja jooksul leitust.

Kui internetiavarustes ringi kolada, siis leiab henna kohta väga erinevat informatsiooni. Ning leiab ka huvitavat infot peamiselt tööstuslikelt edasimüüjatelt ja juuksevärvitootjatelt, mis teavitavad, et nende suur värvigamma on saadud erinevat sorti hennasid kasutades. Või erinevat liiki. Ja siis hakkab peale vana tuttav juttu värvitust, punasest, pruunist, rohelisest, mustast, valgest hennast. Ning seda nii juuste värvimiseks kui ka kehamaalingu hennade kohta.

Tuletame veelkord meelde henna definitsiooni: naha- ja juuksehoolduse ning nahamaalingute kontekstis on henna hennapõõsa (Lawsonia inermis) lehtedest valmistatud pulber, mis sisaldab hennatanniinhapet. Henna on alati ja ainult ühte värvi punakas või ruske pruun, maakeeli nimetatakse seda üsna spetsiifilist tooni ka “hennapunaseks”.
Mitte mingisugust muud tooni henna ei anna. Hennatanniinhape kinnitub nahas, küüntel ja juustel keratiini külge ning annab juuste oma tooni või inimese nahaga reageerides erinevates varjundites kollakas-oranžist mustjaspruunini varieeruva “hennapunase” nüansiga tooni.
Musta, sinist, rohelist, valget, värvitut või blondeerivat hennat ei ole olemas.

Hennatanniinhappe sisaldus taimes ei sõltu henna sordist või liigist. Hennat ei ole aretatud erinevatesse sortidesse – see ei ole majanduslikult mõttekas. Nii nagu merlot või cabernet sauvignon on alati sama, nii on seda ka henna. Erinevus tuleb, sarnaselt nendele viinamarjasortidele, geograafilisest paiknemisest ning selle korje kasvamisele ja töötlemisele osaks saanud tingimustest – pinnas, klimaatilised iseärasused, korje kuivatustingimused jne. Henna tahab kuuma ja kuiva – mida kuumem ja kuivem on olnud korje-eelne aeg, seda kõrgem on lehtede hennatanniinhappe sisaldus ning kvaliteetsem saab hennapulber. Ka üks hennakasvataja või -tootja ei saa aastast aastasse mitte kunagi täpselt samasuguse kvaliteediga hennat.

Hennakorje jagatakse lehe hennatanniinhappe sisalduse järgi – kõige suurema hennatanniinhappe sisaldusega on okste tipulehed ning kõige madalamaga suured ja oksa vanimad lehed.
Kasutamise järgi võiks korje kvaliteedi järgi jagada nii:

  • Oluliste puhkude nahamaalinguteks tippkvaliteedi henna (väga erilised sündmused – pulmad, Eid, Dewali); kõige kõrgem hennatanniinhappe sisaldus, väga korralikult väga peeneks sõelutud. Creme de la creme. Selle henna puhul kasutatakse määratlust “pulma” (bridal) või BAQ (body art quality). Kui Sa oled proff või teed hennat raha eest, siis alla selle henna kasutada oleks… äärmiselt ebaprofessionaalne.
  • Kvaliteetne henna argisemateks puhkudeks naha kaunistamiseks, hooldamiseks ning küünte-juuste värvimiseks; kõrge hennatanniinhappe sisaldusega lehed, kvaliteetne sõelutus, kuid pulber ei ole nii puuderpeen nagu BAQ oma. Ka seda hennat müüakse sageli mehndi-hennana, kuid selliseks kasutamiseks tuleb pulber kindlasti korralikult läbi sõeluda – säästab närve ja ennetab hallide juuste tekkimist.
  • Hea henna igapäevaseks juukse- ja nahahoolduseks. Juuste värvimise puhul on oluline üle keskmise kõrge hennatanniinhappse sisaldus, sõelutusele suurt rõhku ei panna. Pulber võib anda imehea värvi, kuid olla sama sõelutud nagu pihutäis huumust kompstihunniku alumistest kihtidest, sisaldades lisaks rootsudele ka liiva jms.
  • Ja alati leiab hennat, mis ei kõlba tegelikult mitte kuskile – nagu nimetas seda CCJ: sel puudub värv ja sõelutuse osas on see võrdne kallima klassi kassiliivaga.

Erinevate päritolumaade hennatooni erinevus tuleb peamiselt välja küüntel ja nahal, juustel on tonaalsuse erinevus üldiselt tõesti väga väike. Treenimata silmale pea märkamatu. Kuid leidub hennasid ja korjeid, mis annavad eriliselt punase tooni (CCJ Punjabi Prime), kumuleeruvad kiiresti (Jamila), katavad teistest paremini ja ühtlasemalt halli (Jeemeni henna) jne.
Jamila on hennadest nahal kõige punakam ja Rajastani henna kõige külmem pruun.
Pastana on Jamila siidine, peen ja vajab naukene lisasahhariide. Rajastani henna on reeglina väga sahhariididerikas, pasta on natukene kleepjas ja isegi tatine. Juuste puhul on mitmed täheldanud, et Rajastani henna annab peale ühekordset läbikülmutamist palju kirkama ja intensiivsemalt punase tooni.
Tooni tumedus ja püsivus nahal oleneb pasta kvaliteedist, pealhoitud ajast, nii välisest kui ka kehatemperatuurist ja inimese naha pH tasemest. Lisaks muidugi naha eel- ja järelhooldus.
Kehva kvaliteediga henna või aeguma hakkav pasta kulub nahalt maha nn kaelkirjakuefektiga – pilt läheb lapiliseks ja kulub siis väga ruttu ja ebaühtlaselt maha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: