Hennatatud juuste heledamaks saamine

Henna mõjub juustele hästi ning loomulikult tuleb pikkade juuste puhul neid aeg-ajalt ikkagi hennatada täispikkuses. Ja inimesi, kes suudaksid endal ise ainult juuri värvida, ei ole mina kuigi palju kohanud. Lihtsam on ikka teha täispikkuses. AGA – vähegi kvaliteetne henna hakkab mõne aja jooksul juuksekarvas kumuleeruma st toon muutub järjest sügavamaks ja tumedamaks. Algselt ilus ja kirgas vaskne või punane toon säilib juuksejuurtel, pikad juukseotsad võivad lõpuks muutuda suisa lillakas-pruuniks ja väga tumedaks. Paljusid see häirib – mind ausalt öeldes ka. Ma tahan olla punapea, eksole. Mitte peast lilla. 🙂

Aga mis siis teha? Kuidas hennat heledamaks saada?Henna for Hair ja Long Hair Community foorumitest, enda ja Hennaskonna kogemustest olen kokku korjanud natuke nippe ja nõuandeid – aga kõik need mõjuvad erinavetele juustele erinevalt ning ekstreemsemaid peaks kindlasti eelnevalt salgul või harjakorjel katsetama.

Heledamaks tegemise meetodid toimivad kõige paremini puhta henna puhul. See ei muuda märkimisväärselt hendigo tulemusi ja see ei tee indigoga mustaks värvitud juustel heleda-imet. Vähemalt kinnitavad nii HfH foorumlased. LHC omad aga näitavad pilte, kus must on siiski pruuniks saadud. Ilmselt peab igaüks selle ise ära proovima, mis ja kuidas mõjub.
Kindlasti EI TOHI sünteetika või vesinikuga pleegitada hendigo või indigoga värvitud juukseid. On võimalik, et hendigoga saadud pruun läheb heledamaks ja oranžikas-punasemaks, kuid on väga suur tõenäosus saada rohelised juuksed – blondeeriv kollane+indigosinine= roheline (kirkast lehtsalatist sügava samblani). Kui roheliste juuste saamine on eesmärk omaette, siis on muidugi teine lugu… 🙂
Ja sama kindlasti EI TOHI vesinikuga eksperimenteerida seguhennadega värvitud juustel. Ainult puhas henna, puhas indigo – oma käega puhastest algainetest kokku segatud toonid.
Või noh – põhimõtteliselt ei saa keegi teid selles takistada, aga pärast ei ole mõtet ka kedagi süüdistada, kui midagi ikka väga nihu ja untsu läheb.

Henna heledamaks saamiseks on mitmeid mooduseid. Kõik need annavad aga siiski kergelt heledama tulemuse. Looduslikest vahenditest annab kõige vingema tulemuse sidrunimahl ja päike. Päris mitu tooni heledamaks saamiseks tuleb siiskikasutada sünteetikat või vesinikku ning selle lõpptulemus tuleb igal juuksel isemoodi välja.

Alljärgnevalt väike ülevaade – mis kellelegi paremini sobib, see selgub paraku ikkagi katse-eksituse meetodiga.

 1. Mesi on looduslik ja ja mee lisamine hennapastale annab ka märgatavalt heledama ja erksama tulemuse. Mesi peaks olema värske või vähesuhkrustunud, aga seda ei tohi vedelaks kuumutada.
  Lahjenda 1 osa mett 6 osa veega ning kanna juustesse, kata juuksed ja hoia peas tund aega. Loputa ja pese nagu tavaliselt.
  Võib teha meemaske – 3 osa mett, 1 osa leiget vett ja segada mesi vedelamaks. Hoida peas 2-3 tundi. Pesta ja loputada.
  Mesi ja palsam – eelistada tuleb silikoonivabu palsameid. Vahekord 1-1, palsam peaks olema vedelam ja mett ei tohi vedelaks sulatada. Segada kokku, hoida juustel 2-4 tundi. Loputada, vajadusel pesta.
  Detailsem info: http://forums.longhaircommunity.com/showthread.php?t=148
 2. Sidrunimahl ja päike – lahjenda sidrunimahla kange kummaliteega, kanna juustesse ja viibi tunnike päikese käes. Muruniitmine, aiatööd – ühenda kasulik kasulikuga. Pärast pese juuksed ja tee neile korralik toitev ja hooldav mask – juukseõliga näiteks.
 3. Amla – ka šampooni sisse segada – puhas C-viamiin ehk askorbiinhape. Ma ei ole katsetanud kombinatsiooni amla+päike, aga teoreetiliselt võiks toimida sama hästi nagu sidrun+päike.
 4. Peroksiid ehk vesinikülihapend- 3-6%, ilma aktivaatorpulbri ehk pleegitajata. Vana hea puhas vesinik – nii nagu nn nõuka-ajal blondiiniks saadi. Vesinik pähe ja … sageli saadi siis blondiks, sageli jäädi ka juustest ilma. Niisiis -maksimaalselt 6% vesinik ja tund aega hoida. KINDLASTI katseta eelnevalt harjakorjel! Ja pärast tahavad juuksed VÄGA HEAD hooldust, niisutamist, toitmist ja poputamist. Võimalik, et otsad ka korralikku lõikust.
 5. Värvieemaldus või suisa blondeerimine on kõige laastavam ja kõige prognoosimatum. Ja värvieemaldus EI TOIMI märkimisväärselt hendigo ja indigo puhul. Indigo/hendigo puhul saab HfH foorumlaste andmetel abi, kui pesta vahetult peale indigo mahapesu pead nt nõudepesuvahendi või tugeva soodalahusega. Enne indigo äraoksüdeerumist pidi see võtma hendigo/indigo heledamaks.

Oma kogemustest soovitaksin mett ja sidrunimahla – toimib ja ei ole väga karm.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: