Hennaserai juuksestuudio Tallinnas

Kuuldused selle blogi kurvast lõpust on enneaegsed ja tugevalt liialdatud.  Mul on kirjutamistes küll pikem vahe jäänud, aga algav aasta toob palju muudatusi.

Kõigepealt alustame aastat kokkusaamisega ja jätkame Hennapäeva üritust:

Jätkame oma juuksestuudioga 30. jaanuaril kell 12:00-16:00 ning oleme seekord tagasi seal, kus Hennapäevad alguse said – Kamibi salongis (Sõpruse pst 2a, Tallinn).

Seekord räägime jällegi peamiselt värvimisest – henna, henndigo, senna, läiked, aga natukene ka maskidest ja segude erinevatest võimalustest. Lisaks kordame üle henna ajaloo ja hennaga värvimise põhitõed, tutvustame sennat, indigot ja teisi looduslikke aineid, mis õiges vahekorras kokku segatuna annavad kiharatele põnevaid värvivarjundeid. Huvitat infot on nii esmakordsele tulijale kui ka eelmisest hennastuudiost osavõtnute jaoks. Igale osalejale ka pisike üllatus!

Kindlasti tasub julgelt küsimusi esitada ja huvi tunda – igal osalejal on võimalus saada personaalset nõu just enda juuste värvimise-hooldamise kohta.
Kohapealt saab õpitu omal nahal järgiproovimiseks kaasa osta Hennaserai poe tooteid või neid niisama uurida.

Neile, kes tahaksid kindlasti värvida, aga veel esimesel korral nagu hästi ei julge või, kes lihtsalt eelistavad mugavust:
Plaanis on ka paar näidisvärvimist – kuna värvijaid on seekord rohkem kui üks, siis saame värvida rohkem inimesi. Kuna õige käsitlus nõuab, et henna tuleb juba eelmisel õhtul valmis segada, palume end kirja panna ja oma värvisoovid teatavaks teha otse Katrini e-posti aadressil info (ät) punanekass.ee

Kaasa:
Märkmik-pliiats, et tarkuseterad kirja panna.
Selga mugavad riided, millega saab istuda nii põrandale asetatud patjadel kui muudel pindadel.
Värvujatel – kas peale võtmiseks või vahetusriietena pluus, mis ei karda hennaplekke. Ei või iial teada…

Registreerumisest:
Oma osalemissoovist palume kindlasti endast eelnevalt märku anda e-posti aadressil info (at) punanekass.ee
Osalustasu: 10 EUR

Kohaletuleku info:
http://www.kamibi.com/

NB! Kõik värvidasoovijad peavad arvestama, et kursusetasule lisandub ka materjalikulu (oleneb juuste pikkusest ja toonist) ja värvimise teenustasu (10 EUR). Hea uudis on see, et ülejääva henna ja muu kraami saab koju viia, külmikusse pista ning ise mõne aja pärast värvivärskendust teha.

Advertisements

9 kommentaari

 1. Triin said,

  jaanuar 15, 2011 kell 7:05 p.l.

  Kas Tartus ka taolist üritust oodata on? Oleks ka huvitatud.

 2. Katrin said,

  jaanuar 18, 2011 kell 1:27 p.l.

  Tartus tuleb Rahvaülikoolis Henna juustele koolitus. See on üks variant.
  Kamibis peetava ürituse analoogi osas – ma lihtsalt ei ole leidnud Tartus salongi, kes tahaks sellega tegeleda. Ei piisa ainult entusiastlikust juuksurist, ka omanik peab olema piisavalt ogar, et hennaga mässamisest rõõmu tunda. Ja seda nad tavaliselt ei ole… Aga ma uurin veel, paar ideed on. Ja annan siis teada. 🙂

 3. Eva said,

  jaanuar 24, 2011 kell 7:57 p.l.

  Tervist!
  Hiljuti tekkis plaan hakata hennaga juukseid värvima, enda juuksed on poole seljani ja tumepruunid (olen neid juba aastaid püsivärviga värinud, loomulik on kartulikoor.) Soovitud tulemuseks peaksin värvima 3/5 henna ja 2/5 indigoga.
  Mu isa käis paar aastat tagasi Indias ja tõi kaks pakki Rajasthani hennat (googeldades lugesin, et pidavat päris hea olema.) Ainus probleem selles, et parim enne 09/09
  Plaanisin osta neile kahele pakile lisaks veel henneserai tooteid. Kuna viimastel hind päris krõbe, ei tahaks uut 5 pakki osta. Siit ka mu küsimus -kas tulemus jääks normaalne või peaksin mitte kasutama olemasolevaid hennasi? Ei raatsi nagu ära ka visata..

  Ette tänades,
  Eva.

 4. Katrin said,

  jaanuar 24, 2011 kell 8:46 p.l.

  Tere, Eva.
  Enamus India hennast pärineb Rajastanist, aga selle kvaliteet ei ole ühtlane. Rajastani päritolu annab märku sellest, et see on eeldatavasti hea henna.
  Tavaliselt märgitakse hennale peale korjeaeg ja nö parim enne säilivusaeg, mis üldjuhul jääb 3 aasta kanti. Mulle tundub, et see võiks seal tähistada korjeaega, aga ma ei saa muidugi pead anda.
  Henna aegumine tähendab üldjuhul seda, et hennatanniinhappe lihtsalt lahtub ära. Oleneb muidygi ka, kuidas see pakitud on ja kus Te hennat hoidnud olete. Hermeetiliselt pakitud ja üldiselt stabiilse temperatuuriga ruumis hoitud henna kestab kenasti ka üle kolme aasta.
  Ma arvan, et Te saate oma henna kehtivust üsna hõlpsalt kontrollida – segage supilusikatäis pulbrit näiteks toasooja karkade tee või sidrunimahlaga, katke pasta ja oodake 6-10 tundi. Tehke käsivarre sisekülje nahale täpike ja vaadake 15-20 min pärast, kas nahk on värvunud. Kui nahal on erkoranž märk, siis on see henna täiesti OK. Tehke ka teine test – korjake eelnevalt juukseharjast nutsakas oma juukseid ja suruge see allesjäänud pasta sisse. Oodake tund aega, loputage juuksed puhtaks ja vaadake, mis värv on.
  Ma arvan, et see henna peaks – eeldusel, et pakk on olnud hästi suletud ja hoitud – veel täiesti funkama ja pole mingit põhjust seda ära visata.

 5. Anna-Stiina said,

  veebruar 10, 2011 kell 2:02 p.l.

  Tere Katrin!

  Kas sul on plaanis lähikuudel ka näiteks hennamaalingute õpituba korraldada?

  Parimat!

 6. Terje said,

  aprill 1, 2011 kell 3:46 p.l.

  Hei. Jätkaks eelmist küsimust.. 🙂 kas õpituba on võimalik korraldada ka Tallinnas. 12.04 hakkab küll Tartus, kuid ma kaugelt põhjamaalt tulen ja meelsamini õpiks selle kõik ühe päevaga ära, sest juba edasitagasi sõit läheb maksma 8 korda kallimaks kui algav kursus maksab 🙂 kui kolmel päeval kuus, paar tunnikest hennat õppida 🙂 aga isu on suur ja tahtmine veel suurem.

  Tervitustega!

  • Katrin said,

   aprill 10, 2011 kell 8:19 p.l.

   Ma arvan, et ikka saab Tallinnas ka midagi teha. Ma olen seda korra teinud, tõsi – kahepäevalisena. 2×5 tundi. Mulle tundub, et inimesed väsivad muidu ära lihtsalt.
   Mul loodetavasti järgmise nädala jooksul selgub, kas ma saan mais USAsse Catherine’i juurde minemiseks stipi või ei ja siis saab vaadata seda Tallinna kursust. Kui ma lähen, siis on see mai keskel ja põhimõtteliselt saaks ehk juuni alguses teha.

 7. Murrakas said,

  aprill 21, 2011 kell 1:23 p.l.

  Oi see tallinna uus hennapäev oleks lahe kui toimuks. Ise värvinud omast tarkusest pea 3a vist nüüd koos netistuuritud infoga aga kohapeal näha oleks ikka miskit muud.

  Hoiab põidlad ja suured varbad ristis ja jääb ootama.

 8. Mari-Liis said,

  aprill 30, 2011 kell 4:48 p.l.

  tere,
  mina ka hea meelega huvitun hennaga värvimise tutvumisest, praegu – ja oleksin ka huvitatud kohapeal värvituks saamisest, nt..

  Kas on lootust uuele henna-teadmiste-päevale Tallinnas?

  Head!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: